Zawody OSP Powiatu Tatrzańskiego

DrukujEmail

nowe_bystre_026 W niedzielę 7 września 2014 roku na stadionie biathlonowym w Kościelisku odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu tatrzańskiego. Tegoroczne zawody zostały rozegrane w sprzyjających warunkach, przy ładnej, słonecznej pogodzie. Dzięki temu na stadionie zgromadziło się wielu kibiców i sympatyków OSP z całego powiatu, a także wielu gości. Nie zabrakło także kibiców przybyłych z Nowego Bystrego, którzy wiernie dopingują naszą jednostkę.

W rozegranych dwóch konkurencjach zmierzyło się 11 drużyn męskich oraz 1 drużyna żeńska. Ochotniczki z Gliczarowa Górnego wystartowały we własnej kategorii i mogły zmierzyć się jedynie z własnymi słabościami. Wśród rywalizujących drużyn męskich zarówno w sztafecie pożarniczej jak i w ćwiczeniu bojowym najlepsi okazali się strażacy z Dzianisza Górnego. Tym samym zwyciężyli oni w końcowej klasyfikacji i zostali mistrzami powiatu tatrzańskiego. Tuz za nimi, na drugim miejscu uplasowała się nasza jednostka z Nowego Bystrego. Trzecie miejsce wywalczyli strażacy z Dzianisza Dolnego. Kolejne miejsca zajęły jednostki z Gliczarowa Górnego, Kościeliska, Murzasichla, Małego Cichego, Witowa, Sierockiego, Białego Dunajca i Gliczarowa Dolnego.
Tego samego dnia rozegrano także zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach zmierzyły się 4 drużyny: dwie chłopięce i dwie dziewczęce. Młodzi strażacy zmierzyli się w sztafecie i ćwiczeniu bojowym na specjalnie przygotowanym torze. Wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna z Gliczarowa Górnego, wyprzedzając dziewczęta z Murzasichla. Natomiast w zawodach drużyn chłopięcych lepsi od naszych chłopców z Nowego Bystrego okazali się chłopcy z Murzasichla. Reprezentant MDP z Nowego Bystrego Michał Stopka otrzymał nagrodę przeznaczoną dla najmłodszego zawodnika biorącego udział w zawodach.
Dzień wcześniej, w sobotę 6 września nasza MDP z Nowego Bystrego wzięła udział w IV Wojewódzkim Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa małopolskiego w Gdowie. Wzięło w nim udział około 900 osób reprezentujących 107 MDP. Uczestniczy Zlotu współzawodniczyli w wielu konkurencjach i odpowiadali na pytania teoretyczne. Na zakończenia Zlotu wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

nowe_bystre_002nowe_bystre_005nowe_bystre_001nowe_bystre_009nowe_bystre_007nowe_bystre_003nowe_bystre_008nowe_bystre_006nowe_bystre_010
nowe_bystre_004nowe_bystre_018nowe_bystre_013nowe_bystre_011nowe_bystre_016nowe_bystre_012nowe_bystre_015nowe_bystre_017nowe_bystre_014
nowe_bystre_026nowe_bystre_024nowe_bystre_020nowe_bystre_025nowe_bystre_021nowe_bystre_023nowe_bystre_022nowe_bystre_027nowe_bystre_019