Opłatek Rady Rodziców

DrukujEmail

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - http://www.nowebystre.pl/images/stories/nb/sp/2015/2015-01-10_Oplatek10 stycznia 2015 roku Rada Rodziców działająca przy szkole w Nowem Bystrem zorganizowała  spotkanie opłatkowe. W nowobystrzańskiej remizie zjawili się zaproszeni goście : Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch wraz z małżonką, ksiądz Proboszcz Aleksander Salamon, wikary  Stanisław Migiel,  Dyrektor Zespołu Szkół w Nowem Bystrem Jan Puciło, Sołtys i Radny Nowego Bystrego Stanisław Kula,  nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy, których przywitała Przewodnicząca Rady Rodziców Zofia Galica .

Następnie rozpoczęło się premierowe przedstawienie jasełek, w którym wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nowem Bystrem. Tegoroczna inscenizacja Jasełek była dla wielu widzów zaskoczeniem bowiem wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa zostały przedstawione w uwspółcześnionej formie i przygotowała je nauczycielka tutajeszej szkoły Pani Sabina Nosal.  Młodzi aktorzy zagrali rewelacyjnie  a w pewnych momentach wywoływali u widzów salwy śmiechu. Trema związana z występem przed rodzicami i rodzimą publicznością  w ogóle nie była widoczna a ich występ nagrodzono gromkimi brawami. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Poronin, który między innymi złożył wszystkim  zebranym noworoczne życzenia i korzystając z okazji podziękował za wysokie poparcie jakiego udzielili mu mieszkańcy Nowego Bystrego w ostatnich wyborach samorządowych.  Ksiądz Proboszcz Aleksander Salamon poświęcił opłatki, którymi wszyscy zebrani połamali się składając sobie nawzajem noworoczne życzenia. Na tym zakończyła się część oficjalna i wszyscy udali się na poczęstunek a następnie na wspólną zabawę taneczną, którą poprowadzili i zagrali muzykanci z  zespołu  „Hyrni Skołcanie” ze Starego Bystrego. Dobra zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
Pragniemy podziękować Radzie Rodziców i wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tegorocznego spotkania opłatkowego.

Rada Rodziców ze swej strony składa podziękowania dla księży, wójta, nauczycieli, sołtysa, wszystkich rodziców i dzieci które przedstawiały jasełka. Szczególne podziękowania kierują do druhów z OSP w Nowem Bystrem za życzliwość i wsparcie opłatkowej imprezy.

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - http://www.nowebystre.pl/images/stories/nb/sp/2015/2015-01-10_Oplatek