Jak ni ma gazdy – głupi kozdy

DrukujEmail

01 W niedzielę 10 maja 2015 roku przeprowadzane będą wybory na Prezydenta Polski. Jesienią czekają nas wybory do sejmu i senatu. Na Podhalu podobnie jak w całej Polsce pośród zdecydowanej większości ludzi wybory wywołują złe skojarzenia typu: „ I tak się nic w Polsce nie zmieni”, „Będzie tak, jak jest”. Z tego powodu wiele osób unika chodzenia na wybory a pozostali bez większej wiary, w jakiekolwiek zmiany wybiera pośród narzuconych kandydatów. Najwyższy czas, aby to zmienić. W Polsce koniecznie należy zmienić system sprawowania władzy, ordynację wyborczą i konstytucję na silną pozycję Prezydenta, aby to on odpowiadał za rządzenie. W świecie wszystkie rozwinięte i silne kraje posiadają system prezydencki i Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.

01 Nowa ordynacja wyborcza to możliwość wyboru posła, którego chcą ludzie z danego regionu. Do tej pory wybieramy posłów, ale o tym czy znajdzie się on w sejmie decydują partyjni przywódcy, którzy posłusznych umieszczają na pierwszym miejscu swojej listy wyborczej. Jest to tak zwana pozycja „biorąca”, bo nawet jak uzyska mniejszą ilość głosów od innych kandydatów do jego wyniku doliczane są głosy z całej listy za pomocą specjalnego przelicznika. Poseł wybrany w ten sposób wierny jest przede wszystkim nie swoim wyborcom a partyjnemu przywódcy, bo to on zdecyduje, na którym miejscu listy go umieści. Po zmianie ordynacji na Jednomandatowe Okręgi Wyborcze tak zwane „JOW-y” posłem zostanie osoba, która uzyska największą ilość głosów. Taki poseł odpowiadać, więc będzie przed swoimi wyborcami i to oni zdecydują czy ponownie zostanie wybrany do sejmu. To, dlatego obecni politycy nie chcą zmian i od 25 lat te same figury przewijają się w Sejmie i Rządzie. Żyją, więc w Polsce jak „pączki w maśle”. Dlatego zrobią wszystko, aby to się nie zmieniło atakując i wyśmiewając za pomocą usłużnych telewizji, radia i gazet wszystkich, którzy chcą zmian dobrych dla Polski i jej obywateli. Ja pośród nich wybrałem Pawła Kukiza i na poparcie jego kandydatury przez Was zachęcam. Robię to po raz pierwszy w moim życiu, bowiem nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej ani żadnej nie popierałem i tego nie mam zamiaru zmieniać. Od 1997 roku byłem też przeciwny ustrojowi, który w Polsce przyjęto i do dnia dzisiejszego nie było realnej szansy, aby go zmienić. Angażuję się w te wybory dla moich dzieci i przyszłych pokoleń, aby za dwadzieścia lat nie wstydzić się przed wnukami, że w tym czasie nie robiłem nic, aby im się w Polsce żyło lepiej o ile moi potomkowie jeszcze tutaj będą mieszkać, wszak już milion młodzieży zapowiada swój wyjazd. A Ty, co powiesz w przyszłości swoim dzieciom, wnukom i prawnukom? Że, Ci się nie chciało iść na wybory? Że zagłosowałeś na tych, co wolą, aby w Polsce było dalej tak jak jest? Aby nie było jednego Prezydenta „gazdy”, który odpowiada za swoje rządy a posłowie odpowiadają przed swoimi wyborcami za swoją pracę w sejmie. Nie wierz, w to co mówią. Że, twój głos na Pawła Kukiza przepadnie, bo nie ma szans wygrać. Że, liczą się tylko ci z największym poparciem. Jeżeli obecnie któregoś z nich popierasz to pokaż im swoistą „Żółtą Kartkę” oddając głos w I turze na Pawła Kukiza. To jest pierwszy krok do zmian w Polsce. Następny to wybory do sejmu.

W 1935 roku nasi dziadkowie wykazali się wielką rozwagą i mądrością zmieniając konstytucję, która była odpowiedzią narodu polskiego na rosnącą potęgę Niemiec po dojściu Hitlera do władzy. Czy 80 lat później nie możemy wykazać się podobną rozwagą i mądrością wobec wojny innego typu – wojny ekonomicznej, którą przegrywamy i wkrótce może ona Polskę całkowicie pogrążyć?

Przedstawiony powyżej temat nie można opisać na 1 kartce papieru. Każdego, kto by chciał dowiedzieć się więcej o tym programie zmian lub pomóc w kampanii Pawła Kukiza proszę o kontakt na e-mail zsikora@nowebystre.pl Postaram się przyjechać i porozmawiać.

Pośród wielu artykułów o Pawle Kukizie warto przeczytać:

Bardzo cieszy poparcie młodzieży dla Pawła Kukiza.  Zobaczcie na stronach:

Strona: http://kukiz.org

Facebook Prezydent Kukiz

Facebook Paweł Kukiz