Polska budzi się

DrukujEmail

02 10 maja 2015 roku w Polsce zdarzyło się coś niezwykłego. Paweł Kukiz, który w wyborach prezydenckich zajął 3 miejsce został okrzyknięty zwycięzcą. Do tego niezwykłego sukcesu przyczyniło się też 31 % mieszkańców Nowego Bystrego. Jest to najwyższy wynik jaki osiągnął Paweł Kukiz w Obwodowych Komisjach w Powiecie Tatrzańskim i Nowotarskim a nawet w województwie małopolskim. Jest to chyba też  jeden z  najlepszych wyników tego kandydata w całej Polsce.  Większą ilość głosów 68,29 % Paweł Kukiz uzyskał w wiosce gdzie mieszka i całym Powiecie Brzeskim 39,67 % do którego ta miejscowość należy.  Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Nowego Bystrego, którzy wzięli udział w wyborach 10 maja a w szczególności tym, którzy zagłosowali na Pawła Kukiza.

Wcześniej przez dwa tygodnie byłem prawie w każdym nowobystrzańskim domu  przedstawiając jego kandydaturę. Przepraszam tych, do których nie dotarłem osobiście a zostały tylko przekazane ulotki czyli domy od granicy z Ratułowem do Łacków „Dorcorzy” oraz  przysiółki Słodyczki, Kule, Bachledy i Dutkówka. Wynikło to z braku czasu, bowiem prawie w każdym domu chciano porozmawiać o kandydaturze Pawła Kukiza. Dziękuję Wam wszystkim za serdeczność i życzliwe podejście do tematów związanych z polityką, które pośród wielu Polaków wywołują złość i kłótnie. W szczególności cieszyły mnie Wasze słowa: „Dobrze jest poznać osobę i poglądy Pawła Kukiza, bo niewiele o nim wiemy,  a i w telewizji go dużo nie pokazują”.  Na tym, właśnie w szczególności mi zależało.  I choć wielu z Was deklarowało oddać głos na Pawła Kukiza, to jednak obawialiście się, że nie ma on większych szans. Tymczasem Paweł Kukiz osiągnął niebywały sukces otrzymał bowiem 3 mln 99 tys. 79 głosów.  Jeszcze dwa miesiące temu jego sztab wyborczy liczył 2 osoby i mieścił się w jednym malutkim pokoiku a na koncie mieli zero złotych.  I wtedy w Polsce stało się coś niezwykłego. Do sztabu  zgłosiło się kilka tysięcy wolontariuszy, którzy rozpoczęli propagowanie kandydatury Pawła Kukiza w całym kraju. Polacy wpłacali na kampanię własne pieniądze i w sumie uzbierano ponad 500 tysięcy złotych. Środki te zostały wykorzystane na materiały promocyjne i reklamowe. Tysiące ludzi w Polsce pracowało na rzecz Pawła Kukiza za darmo lub po kosztach. Tak spontaniczny ruch nie wziął się z niczego. Są to ludzie, którzy chcą gruntownych zmian w polskiej polityce poprzez zmianę ordynacji wyborczej i Konstytucji Polski. Paweł Kukiz zapowiada, że w najbliższych miesiącach pojawi się ruch społeczny, którego jedynym celem jest doprowadzenie do takich zmian. Mam nadzieję,  że uda się to zrealizować w wyborach do sejmu, które odbędą się jesienią.  Łatwo nie będzie. Już wkrótce rozpocznie się medialna nagonka na Pawła Kukiza i jego idee, a wielu dotychczasowych polityków będzie przemalowywać partyjne szyldy, aby jesienią ponownie znaleźć się w sejmie i nie dopuścić do zmian.  
24 maja 2015 odbędzie się 2 tura wyborów. W Polsce trwa debata jak w niej zachowają się wyborcy popierający wcześniej  Pawła Kukiza, jednak  o tym, każdy powinien sam zdecydować. Mój głos otrzyma Andrzej Duda. Będąc 3 maja w Zakopanem także ogłosił konieczność zmiany Konstytucji Polski. Mam nadzieję, że w przypadku jego wygranej dotrzyma słowa i że nie będą to zmiany powierzchowne utrzymujące dotychczasowy system rządzenia.

01