Dzień Strażaka

DrukujEmail

nowe_bystre_011 4 maja, w liturgiczne wspomnienie swojego patrona św. Floriana, strażacy obchodzą swoje święto. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym w niedzielę 3 maja 2015 roku druhowie z jednostek w Nowem Bystrem oraz z Ratułowa Górnego wraz ze swoimi rodzinami zgromadzili się na wspólnej modlitwie. Ksiądz proboszcz Aleksander Salamon odprawił w ich intencji mszę świętą. Była to okazja do podziękowania Bogu za opiekę podczas akcji, a także aby wspomnieć dusze zmarłych druhów.

W słowie skierowanym do strażaków ksiądz proboszcz mówił: „Bardzo się cieszę drodzy strażacy, że to świętowanie rozpoczynacie tu w świątyni: od spotkania z Panem Bogiem. Straż pożarna wrosła w krajobraz naszej miejscowości bardzo mocno. Gdy skierujemy pamięć wstecz to widzimy strażaków uczestniczących w życiu społecznym, ale też w różnych uroczystościach religijnych i parafialnych”. Przed pamiątkowym zdjęciem druhowie otrzymali obrazek z wizerunkiem i relikwią świętego Floriana, przywieziony z krakowskiej bazyliki.

W tym wyjątkowym dla wszystkich strażaków dniu pamiętajmy, że ich służba jest zaszczytem ale i obowiązkiem. Składamy im wszystkim serdeczne podziękowania za bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi i ryzyko podejmowane w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz życzymy wytrwałości, pomyślności, satysfakcji z pracy i nieustannej opieki świętego Floriana.

nowe_bystre_001nowe_bystre_003nowe_bystre_002nowe_bystre_004nowe_bystre_005nowe_bystre_006nowe_bystre_008nowe_bystre_007nowe_bystre_009
nowe_bystre_010nowe_bystre_011nowe_bystre_012nowe_bystre_013