zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z Gminy Poronin

DrukujEmail

nowe_bystre_043 W niedzielę 5 lipca 2015 roku na boisku sportowym w Nowem Bystrem rozegrano kolejne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z Gminy Poronin. Zawody odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie, jednak wysoka temperatura i skwar lejący się z nieba nie były sojusznikami druhów i utrudniały zawodnikom rozgrywanie poszczególnych konkurencji.

Zawody rozpoczęły się zbiórką wszystkich startujących drużyn i wylosowaniem numerów startowych. Rywalizację przeprowadzono najpierw wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wystartowały dwie drużyny chłopięce i dwie dziewczęce. W łącznej klasyfikacji po dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy i rozwinięcie bojowe, dziewczęta z Nowego Bystrego uplasowały się przed drużyną z Murzasichla, natomiast wśród chłopców kolejność była odwrotna: jednostka MDP z Murzasichla osiągnęła lepszy wynik od naszych chłopców z Nowego Bystrego. Nasza zwycięska drużyna dziewcząt wystartowała w składzie: Dominika Złoza, Izabela Bobak, Wiktoria Mateja, Laura Michniak, Anna Słodyczka, Katarzyna Żegleń, Łucja Lassak, Urszula Mrugała i Agnieszka Jarosz, natomiast chłopców reprezentowali: Adam Hanusiak, Adrian Pałka, Grzegorz Staszel, Tymoteusz Pałka, Marcin Staszel, Michał Stopka, Kuba Zubek, Dawid Bubla, Mariusz Zubek i Daniel Staszel. Podczas zbiórki na zakończenie zawodów młodzi zawodnicy odebrali zasłużone puchary i dyplomy oraz przygotowane dla nich słodycze. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za dzielne reprezentowanie naszej jednostki.
Po zakończeniu rywalizacji MDP rozpoczęto rywalizację druhów starszych. W zawodach wystartowało 9 jednostek: OSP Bustryk, OSP Małe Ciche, OSP Murzasichle, OSP Nowe Bystre, OSP Olcza, OSP Poronin, OSP Stasikówka, OSP Suche i OSP Ząb, które zmierzyły się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Kolejność trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco: w sztafecie pożarniczej najlepszy czas osiągnęła jednostka z Suchego, wyprzedzając jednostki z Nowego Bystrego i Poronina, natomiast w ćwiczeniu bojowym najlepsi byli druhowie z Nowego Bystrego, a tuż za nimi uplasowały się drużyny z Suchego i Małego Cichego. W łącznej klasyfikacji zwyciężyli strażacy z Suchego, którzy osiągnęli po dwóch konkurencjach czas 107,68 s. Na drugim miejscu, z czasem łącznym 108,70 s uplasowała się drużyna z Nowego Bystrego. Wynik 113,31 s i tym samym trzecie miejsce wywalczyła jednostka z Małego Cichego.
Rywalizację drużyn obserwowali licznie zgromadzeni kibice, zarówno mieszkańcy Nowego Bystrego, jak i goście z innych miejscowości, nie tylko z gminy Poronin. Zawody rozegrano pod czujnym okiem komisji sędziowskiej przybyłej z PSP w Zakopanem, której przewodził mł. kpt. Andrzej Król-Łęgowski. Przybyli także zaproszeni goście, którzy na koniec wręczyli puchary i dyplomy najlepszym drużynom: Andrzej Buńda – Zastępca Wójta Gminy Poronin oraz bryg. Stanisław Galica – Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem.
Wszystkim druhom gratulujemy zdobytych miejsc, a kibiców już dziś zapraszamy do wspierania drużyn z naszej gminy podczas zawodów powiatowych, które odbędą się 6 września 2015 roku w Kościelisku – Kirach.

nowe_bystre_001nowe_bystre_002nowe_bystre_003nowe_bystre_004nowe_bystre_005nowe_bystre_006nowe_bystre_007nowe_bystre_008nowe_bystre_009
nowe_bystre_010nowe_bystre_011nowe_bystre_012nowe_bystre_013nowe_bystre_014nowe_bystre_015nowe_bystre_016nowe_bystre_017nowe_bystre_018
nowe_bystre_019nowe_bystre_020nowe_bystre_021nowe_bystre_022nowe_bystre_023nowe_bystre_024nowe_bystre_025nowe_bystre_026nowe_bystre_027
nowe_bystre_028nowe_bystre_029nowe_bystre_030nowe_bystre_031nowe_bystre_032nowe_bystre_033nowe_bystre_034nowe_bystre_035nowe_bystre_036
nowe_bystre_037nowe_bystre_038nowe_bystre_039nowe_bystre_040nowe_bystre_041nowe_bystre_042nowe_bystre_043nowe_bystre_044