Debata Kmadydatów na Posłów w Zakopanem

DrukujEmail

15 października 2015 roku w Zakopanem odbyła się debata kandydatów na posłów RP na którą zostałem zaproszony jako kandydat KWW Kukiz’15. Poniżej przedstawiam relację w której staram się wytłumaczyć to o co chodzi Ruchowi Kukiza i co chciałbym przekazać każdemu mieszkacowi mojej rodzinnej mijecowości i Podhala. . Może są to zbyt emocjonalne wystąpienia lecz taka była atmosfera całego spotkania. Nie zjawił się na nim nikt z kandydatów PO i PSL co powinno Wam dać do myślenia. Nie miałem też możliwoście na tej debacie odpowiedzieć Pani Poseł i Panu związkowcowi na ich zarzuty,  bowiem nie udzielono mi głosu. Dlatego to co wtedy chciałem im powiedzieć zostało nagrane i umieszczone w filmie poniżej.

Zbigniew Sikora - Kukiz'15 lista 7 pozycja 7

 

W debacie wzięli udział: Jan Piczura, kierownik Wspólnoty Uprawnionych 8 Wsi z siedzibą w Witowie, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP, Barbara Bartuś (PiS), wybrana posłem na Sejm RP w Okręgu Wyborczym Nr 14: Nowy Sącz, Piotr Naimski, były wiceminister gospodarki w rządzie PiS, Andrzej Skupień, kandydat KW KORWiN na posła RP, Jacek Kalata, radny Zakopanego, kandydat KWW Zbigniewa Stonogi na posła RP, Zbigniew Sikora kandydat KWW Kukiz'15 na posła RP, Anna Paluch (PiS), poseł na Sejm RP V i VI kadencji oraz Wojciech Włodarczyk, przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych w Małopolsce, a także Bożena Gąsienica Byrcyn i Józefa Chromik z Federacji Obrony Podhala.
Dyskutowano m.in. o zakazie wykupu polskiej ziemi przez cudzoziemców oraz prywatyzacji PKL i prawie szlaku. Debatę poprowadził Wojciech Jachymiak, inicjator kampanii „Nie rzucim ziemi”.