Walne Zebranie Sprawodawcze w OSP Nowe Bystre

DrukujEmail

02 W sobotę 18 marca 2017 roku strażacy z Nowego Bystrego spotkali się w remizie na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym, aby podsumować miniony rok oraz zaplanować działalność w roku kolejnym.

W zebraniu licznie uczestniczyli zarówno druhowie seniorzy jak i członkowie  naszych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – chłopięcej i dziewczęcej. Przybyli również zaproszeni goście, którzy przysłuchiwali się odczytywanym sprawozdaniom z działalności oraz planom na rok 2017, a następnie sami skierowali do druhów naszej jednostki kilka słów podsumowujących poprzedni rok. Obecni byli: mł. bryg. Grzegorz Worwa – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zakopanem, druh Tadeusz Ciszek – Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP, druh Krzysztof Kwak - Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP, pan Bronisław Stoch – Wójt Gminy Poronin, st. bryg. w st. spocz. Czesław Kosiba – były Zastępca Komendanta SGSP w Warszawie.

Wszyscy w swoich wypowiedziach gratulowali uroczystości 100-lecia OSP Nowe Bystre, która odbyła się w sierpniu 2016 roku. Życzyli również kolejnych lat bezpiecznej służby i dalszego rozwoju jednostki. Nie brakowało również pochwał i gratulacji dla naszych dziewcząt z MDP. W pełni zasłużyły one na słowa uznania za sukces jaki odniosły w 2016 roku w zawodach sportowo- pożarniczych. Do szczebla wojewódzkiego nie miały sobie równych i dzięki temu reprezentowały Województwo Małopolskie na zawodach krajowych, gdzie zmierzyły się z silnymi drużynami z całej Polski.

Planując działalność na rozpoczęty niedawno rok skupiono się na dalszym doszkalaniu jednostki i doposażeniu jej w potrzebny sprzęt. Zaplanowano również wykonanie repliki naszego zabytkowego sztandaru. W miarę możliwości kontynuowane będą też dalsze inwestycje i kolejne remonty w budynku remizy.

Tekst i zdjęcia: Agata Zubek

020103