„Siła” i „Moc” na ostatkach dla Marzenki Sądelskiej z Maruszyny

DrukujEmail

W sobotę 10 lutego 2018 r. w remizie OSP w Nowem Bystrem odbyła się zabawa charytatywna z której całkowity dochód przeznaczony jest dla 18-to letniej Marzenki Sądelskiej z Maruszyny. Już od godziny 20 przybywały tłumy chętnych, aby na ostatniej zabawie w tym karnawale wesprzeć kolejną inicjatywę Fundacji Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale. Zabawa była wspaniała bowiem do tańca przygrywali fenomenalni muzykanci z zespołu "Hajlandery " w składzie: Andrzej Jarząbek „Fiś”, Robert Czech, Stanisław Galica  „Kasecka”, Paweł Trebunia „Tutka”, Bartek Wysocki.

Znów objawiła się „Siła” i „Moc” niedawnego „Pospolitego Ruszenia”, które dwa lata temu eksplodowało dla wsparcia leczenia Karola Stopki z Nowego Bystrego. Ponownie nie tylko Podhalanie, lecz przybyli goście z kraju okazali swoją wrażliwość na cierpienia drugiego człowieka pragnąc pomóc młodej, pragnącej żyć jak jej rówieśnicy - Marzenie Sądelskiej z Maruszyny. Pod koniec października 2017 r. w wyniku zderzenia z ciężarówką Marzenka doznała bardzo ciężkich urazów. Aby wrócić do zdrowia pilnie potrzebuje długiej i żmudnej rehabilitacji, bo każdy dzień bez ćwiczeń to nieodwracalnie stracony czas ! Dzięki wszystkim uczestnikom tej zabawy oraz sponsorom przywracamy Marzence nie tylko możliwość specjalistycznej rehabilitacji, ale i wiarę w drugiego człowieka.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy a Marzence wraz z Wami życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Posiady ostatkowe, które odbyły się 10 lutego 2018 roku były drugą imprezą zorganizowaną przez Fundację Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale. W zeszłym roku bawiąc się wsparliście Stasia Stachonia, który zachorował na białaczkę oraz jego rodzinę. Staś pod koniec lata przeszedł operację przeszczepu szpiku - z pozytywnym skutkiem !!! Mamy nadzieję, że te imprezy staną się cykliczne łączące nas w pomocy dla drugiego człowieka bowiem:
„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi”
Święty Jan Paweł II

Fundacja Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy:
•    druhom z OSP Nowe Bystre
•    „grupie wsparcia” która działa od lat anonimowo bowiem dla nich liczy się przede wszystkim cel i dalej zdecydowanie nie chcą być wymieniane z imienia i nazwiska. Jednak bez nich ta akcja charytatywna nie odniosła by takiego sukcesu. Jesteście wszyscy wspaniali !
•    Patronom medialnym, którzy pomogli rozpropagować tą imprezę: Radiu „Alex”, Góral Info,  
•    Wszystkim sponsorom, którzy ponownie okazali wielkie serce wspierając kolejną osobę w potrzebie: „Hajlanderzy”, Witów-Ski Stacja Narciarska, Brutal, Firma Handlowa „MM”, Hotel GOLD, Karczma u Zapotocznego, Potoczki PL, Delikatesy u Tomka, Elanosik, Chochołowskie Termy, Snow Media, GoBo, Stacja Narciarska „SUCHE”, Karczma ZADYMA, Gorsecik, STOCH Catering, Centrum finansowe Mariusz Ślezak, M&W Bobak Delikatesy, Biela, Krafit i wielu , wielu innych pragnących zachować anonimowość.
Dziękujemy !
 Wolontariusze Fundacji Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale

  nowe_bystre_002nowe_bystre_001nowe_bystre_004nowe_bystre_003nowe_bystre_007nowe_bystre_009nowe_bystre_011nowe_bystre_010nowe_bystre_013
nowe_bystre_014nowe_bystre_018nowe_bystre_016nowe_bystre_020nowe_bystre_019nowe_bystre_021nowe_bystre_023nowe_bystre_024nowe_bystre_022
nowe_bystre_026nowe_bystre_027nowe_bystre_028nowe_bystre_029nowe_bystre_031nowe_bystre_030nowe_bystre_032nowe_bystre_033nowe_bystre_034
nowe_bystre_035nowe_bystre_036nowe_bystre_038nowe_bystre_037nowe_bystre_039nowe_bystre_040nowe_bystre_041