Ostatnia droga druha Stanisława Tylki

DrukujEmail

01 1 czerwca 2019 roku zmarł druh Stanisław Tylka. Pogrzeb ś.p. Stanisława Tylki odbył się 4 czerwca 2019 roku na nowobystrzańskim cmentarzu, gdzie wygłoszona została mowa pożegnalna:  

„Spotykamy się w ostatniej drodze Śp. druha Stanisława Tylki.
Druh Stanisław do OSP Nowe Bystre wstąpił w 1960 roku, będąc młodzieńcem w wieku 28 lat. W straży pełnił służbę przez 40 lat jako czynny strażak, był zastępcą Naczelnika przez długie lata.
Za jego służby powstała inicjatywa budowy nowej strażnicy, która została bardzo szybko wybudowana i oddana do użytku. Dzięki jego poświęceniu ta robota przy budowie szła sprawnie i szybko. Przy oddaniu remizy został przekazany pierwszy samochód pożarniczy ŻUK, z którego Druh Stanisław był bardzo zadowolony. Druh Stanisław wiele razy wyjeżdżał do działań ratowniczo-gaśniczych, uczestniczył wiele razy w zawodach, które miały na celu podniesienie sprawności strażaków, wtedy jeszcze jeździli końmi. Ta służba była bardzo trudna i wymagająca poświęcenia. Druh Stanisław był strażakiem sumiennym, na niego można było liczyć każdej sprawie i sytuacji, wiele czasu poświęcił dla dobra naszej jednostki i lokalnej społeczności.
Druhu Stanisławie, w imieniu Zarządu OSP Nowe Bystre i druhów składam serdeczne podziękowania za tyle lat służby w naszej jednostce i na rzecz naszej miejscowości. Druhu Stanisławie spoczywaj w spokoju na naszym nowobystrzańskim cmentarzu.
Cześć  Jego pamięci”

Ś.P. Stanisław Michniak był także wieloletnim i cenionym pracownikiem Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem, zatrudnionym na stanowisku woźnego i palacza. Jego działalność społeczna związana była także z nowobystrzańskim zespołem „Szarotki”, gdzie od jego powstania w 1973 roku do końca działalności grał na występach i próbach jako sekundzista w kapeli muzykantów. Jego wspólna gra z kolegami muzykantami uświetniała też wiele uroczystości religijnych, które odbywały się w naszej parafii. Winniśmy mu wdzięczność za jego życie, które zapisało się w historii Nowego Bystrego i pamięć w modlitwie.
Spoczywaj w pokoju !