wizyta biskupa Rysia

DrukujEmail

naszą szkołę odwiedził biskup krakowski Grzegorz Ryś.

Uczniowie SP zadeklamowali wybrane przez naszą katechetkę Marię Górz wiersze i wręczyli dostojnemu gościowi kwiaty.
Spotkania Jego Ekscelencji z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum okraszone zostały występami zespołu góralskiego "Mali Bystrzanie", piosenkami w wykonaniu grupy "Spotkania" oraz gawędami zaprezentowanymi przez Annę Staszel z klasy I gimnazjum.
Następnie została pokazana prezentacja multimedialna dotycząca historii Szkoły oraz jej patrona. Prezentację wykonały Iwona Stokłosa, nauczycielka naszej Szkoły oraz Dorota Zatłoka uczennica klasy 1 Gimnazjum.
Biskup w przemówieniach mówił o swoich doświadczeniach w pracy duszpasterskiej oraz w Archiwum Wawelskim, którego był przez pewien czas dyrektorem. Podkreślał także rolę szkoły w kształtowaniu właściwych postaw u młodzieży.
Podczas spotkania z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły, biskup Ryś poznał poszczególnych nauczycieli, opowiedział kilka anegdot, a na sam koniec pobłogosławił wszystkim. Krótka wizyta biskupa upłynęła w miłej atmosferze i na długo zapewne pozostanie w naszej pamięci.

Tekst: Radosłąw Radosz
Fotografie: Paweł Garbacz

Spotkanie_z_biskupem_06Spotkanie_z_biskupem_38Spotkanie_z_biskupem_13Spotkanie_z_biskupem_40Spotkanie_z_biskupem_31Spotkanie_z_biskupem_36Spotkanie_z_biskupem_14Spotkanie_z_biskupem_41Spotkanie_z_biskupem_05
Spotkanie_z_biskupem_09Spotkanie_z_biskupem_08Spotkanie_z_biskupem_15Spotkanie_z_biskupem_01Spotkanie_z_biskupem_29Spotkanie_z_biskupem_02Spotkanie_z_biskupem_10Spotkanie_z_biskupem_23Spotkanie_z_biskupem_37
Spotkanie_z_biskupem_43Spotkanie_z_biskupem_11Spotkanie_z_biskupem_03Spotkanie_z_biskupem_32Spotkanie_z_biskupem_19Spotkanie_z_biskupem_24Spotkanie_z_biskupem_39Spotkanie_z_biskupem_07Spotkanie_z_biskupem_18
Spotkanie_z_biskupem_34Spotkanie_z_biskupem_17Spotkanie_z_biskupem_16Spotkanie_z_biskupem_25Spotkanie_z_biskupem_12