V Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. "Świat Kubusia Puchatka"

DrukujEmail

V Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. "Świat Kubusia Puchatka" przeprowadzony został w dniu 25 listopada 2011 r. w światowym dniu pluszowego misia w Szkole w Nowem Bystrem.

W konkursie uczestniczyło 49 uczniów z klas od 1 SP do 6 SP. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Paweł Garbacz, Iwona Stokłosa i Radosław Radosz.
Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe.
1. uczniowie klasy 1 SP,
2. uczniowie 2 i 3 klas SP,
3. uczniowie klas 4 - 6 SP.
Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród uczniów SP w Nowem Bystrem.
W kategorii uczniów z klasy 1 SP wygrali uzyskując maksymalną liczbę punktów (15): Marcin Staszel i Jakub Zubek, 2 miejsce zajął Grzegorz Styrczula, 3 miejsce zajęła Natalia Jarosz.
Najlepsza w kategorii klas 2 i 3 okazała się Łucja Lassak uzyskując 21 pkt na 22 punkty, natomiast 2 miejsce zajęli: Kamila Postrożna z klasy 3 SP i Rafał Bednarz z klasy 2 SP, 3 miejsce Martyna Zubek z klasy 3 SP i Andrzej Skorusa z klasy 2 SP.
Spośród uczniów klas 4 - 6 najlepszym okazał się Paweł Galica z klasy Va, który zdobył aż 39 punktów na 41 możliwe do uzyskania w teście konkursowym. 2 miejsce zajął Damian Zubek z klasy 5a z 37 punktami, natomiast 3 miejsca zajęła trójka uczniów: Lidia Baniowska z 5a, Kinga Słodyczka z klasy 4, oraz Karolina Molek z klasy 6 SP.
Większość uczestników wykazała się świetną znajomością tekstu lektury szkolnej A. A. Milne "Kubuś Puchatek".
Pozostali uczestnicy konkursu:
Praca konkursowa uczestników składała się z 3 części:
1. rozpoznania i podpisania postaci występującej w opowiadaniach o Kubusiu Puchatku,
2. napisania testu wiedzy złożonego zarówno z pytań zamkniętych jak i otwartych,
3. wykonania zadań typu: odczytanie szyfru wyrazowego, rozwiązania krzyżówki i innych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody książkowe otrzymali wszyscy uczniowie z klasy 1 SP, jak również najlepsi uczestnicy konkursu z klas 2 do 6. Najlepsi otrzymali również symboliczne słodycze - żelki. Wszystkie dyplomy i nagrody ufundował Paweł Garbacz, który również przygotował i wydrukował uczniom kolorowe prace konkursowe współredagowane z Radosławem Radoszem i Iwoną Stokłosą.

Tekst: Paweł Garbacz
Zdjęcia: Anna Zubek i Paweł Garbacz

Konkurs_czytelniczy_04Konkurs_czytelniczy_02Konkurs_czytelniczy_05Konkurs_czytelniczy_07Konkurs_czytelniczy_12Konkurs_czytelniczy_11Konkurs_czytelniczy_08Konkurs_czytelniczy_09Konkurs_czytelniczy_01
Konkurs_czytelniczy_10Konkurs_czytelniczy_06Konkurs_czytelniczy_03