1995

W maju 1995r. OSP w Zębie obchodziła 95-lecie swojej działalności. W upominku przekazano jej samochód bojowy typu "Jelcz" z beczką na wodę i pianę.W uroczystości wzięła udział delegacja OSP Nowe Bystre z pocztem sztandarowym w składzie: od lewej: Józef Pajda, Wojciech Pitoń, Jan Staszel Zawodzian.

1995_05_zab31995_05_zab21995_05_zab1


W czerwcu 1995r. jednostki OSP gminy Poronin i Kościelisko wzięły udział we mszy św. w kościele na Krzeptówkach - z okazji Dnia Strażaka.
Na zdjęciu komendanci OSP. Czwarty od lewej stoi Kazimierz Trojan.1995_06_krzeptowki11995_06_krzeptowki2 Druhowie - strażacy w kościele na Krzeptówkach.Z prawej w 2 szeregu widoczny poczet sztandarowy OSP Nowe Bystre.

Wydarzenia ważne dla mieszkańców Nowego Bystrego:

W wyniku podziału gminy Tatrzańskiej na: miasto Zakopane, gminę Kościelisko, gminę Poronin. Nowe Bystre od 1.04.1995r. weszło w skład gminy Poronin, wiec nastąpił powrót do czasów przed 1952r.
Nakładem finansowym gminy Kościelisko i pomocy finansowej ze strony gminy Poronin rozpoczęto budowę drogi ze Słodyczek na Gubałówkę i drogę Kasprzyckiego do Kościelisk. Na tej trasie uruchomiona zostanie komunikacja PKS - Zakopane-Kościelisko-Słodyczki-Dzianisz.
Nadal trwały prace przy budowie kaplicy cmentarnej, ale mimo kolejnych składek, prac nie ukończono. Niektórzy mówią, że "mała kaplica, za to długi okres budowy".
Z Zarządu OSP zrezygnował dh Andrzej Kula - gospodarz Remizy. Mimo dużych jego zasług przy budowie Remizy i w działalności OSP rozstano się z nim szybko i bez specjalnych podziękowań (jest to przywilej Nowego Bystrego). Im mniej zasłużonych, tym wiecej chwały dla pozostałych. Nowym gospodarzem został wybrany dh Józef Pajda.