Pożar na "nowej drodze""

DrukujEmail

W nocy z soboty na niedzielę w Nowem Bystrem przy "nowej drodze" wybuchł pożar w budynku Anny i Wojciecha Molków. Ogień który zauważono przed północą , bardzo szybko rozprzestrzenia się na budynku gospodarczym i dosięga poddasza budynku mieszkalnego. Na ratunek pospieszyli sąsiedzi i strażacy z OSP Nowe Bystre oraz przybyłe wkrótce zastępy strażaków miedzy innymi z OSP Ratułów Górny, Ząb, Dzianisz, Suche i Zawodowa Straż Pożarna z Zakopanego.

Dzięki poświęceniu strażaków udało się uratować w części budynek mieszkalny, niestety pomieszczenia gospodarcze i poddasze w budynku spłonęły. Straty materialne są bardzo duże. Domownicy wyszli z pożaru bez większych obrażeń. W zakopiańskim szpitalu został tylko umieszczony Pan Wojciech Molek z objawami silnego zatrucia dymem. 
W niedzielę 22.07.2007 podczas Mszy Świętej ks. Krzysztof Kocot wraz z wiernymi modlił się w intencji tragicznie doświadczonej rodziny Molków i ogłosił ,że w następną niedzielę 29.07.2007 będą zbierane pieniądze dla pogorzelców. Prosimy wszystkich o wsparcie tej akcji lub pomóc poszkodowanym bezpośrednio.
Pan Wojciech Molek "Sałotka" jest osobą zasłużoną dla Nowego Bystrego. Wiele lat był naszym sołtysem i udzielał się w pracach społecznych na rzecz wsi. W szkolnym zespole wiele lat pracował społecznie jako instruktor tańca góralskiego.

pozar_3pozar_1pozar_2