Zawody strażackie

DrukujEmail

Na boisku sportowym w Nowem Bystrem odbyły się zawody strażackie. W zawodach udział wzięło 8 drużyn OSP z gminy Poronin:OSP Bustryk, OSP Małe Ciche, OSP Murzasichle, OSP Nowe Bystre, OSP Poronin, OSP Stasikówka, OSP Suche, OSP Ząb oraz OSP Olcza. Strażacy zmierzyli się w sztafecie i ćwiczeniu bojowym. nad całością zawodów czuwali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, z sędzią głównym kpt. Grzegorz Worwą na czele. Za sztafetą odpowiedzialny był kpt. Adam Romanowski, a za ćwiczenie bojowe st. kpt. Stanisław Galica.

zawody_5zawody_4zawody_3zawody_2zawody_1

W sztafecie zwyciężyli z czasem 59,53 s druhowie z OSP Nowe Bystre wyprzedzając kolejne jednostki z Olczy i Bustryku blisko o 6 s. W ćwiczeniu bojowym najlepsi okazali się strażacy z Suchego z czasem 46,11 s, wyprzedając OSP Nowe Bystre i OSP Małe Ciche. 
Zwycięzcą całych zawodów została drużyna z Nowego Bystrego z łącznym czasem110,00 s. Na drugim miejscu z czasem 114,23 s uplasowała się jednostka z Suchego, a trzecie miejsce zajęli strażacy z Olczy. Ich łączny czas to 118,24 s. Puchary i dyplomy dowódcom drużyn wręczali zastępca wójta gminy Poronin Andrzej Buńda, komendant gminny Tadeusz Ciszek i prezes ZG OSP Stanisław Staszel. Uczestnikom zawodów kibicowali licznie zgromadzeni widzowie. Dla sędziów oraz drużyn biorących udział w zawodach przygotowano poczęstunek.Poniżej zwycięska drużyna z OSP Nowe Bystre.
 Agata Zubek

 zawody_6

Stoją od lewej: kom. gminny Tadeusz Ciszek, z-ca wójta Andrzej Buńda, prezes ZG OSP Stanisław Staszel,
nasza drużyna: Józef Bubla, Wojciech Zubek, Wojciech Michniak, Stanisław Strączek, Krzysztof Strączek, Łukasz Styrczula.
Klęczą od lewej: dowódca sekcji Andrzej Żołnierczyk, Tomasz Naglak, Grzegorz Naglak, Jan Mrugała, Zbigniew Tylka.