Wpisany przez Zbigniew Sikora czwartek, 17 czerwca 2010 16:46
Tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego, już po raz dwudziesty do Zakopanego zjechali z wielu rejonów Polski niepełnosprawni oraz ich opiekunowie. W tym roku w zakopiańskim kinie "Sokół", wystąpił przed nimi w charytatywnym koncercie góralski zespół "Mali Bystrzanie". Wypełniona po brzegi sala widowiskowa, w trakcie występu reagowała bardzo żywiołowo. Wielokrotnie nagradzali dużymi brawami śpiew, zabawy, taniec solowy i zbójnicki.
Pan Andrzej Sekuradzki współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i organizator tego spotkania, gorąco podziękował opiekunom i całemu zespołowi "Mali Bystrzanie" za wspaniały pokaz góralskiego folkloru.
Po koncercie w barwnym korowodzie wszyscy uczestnicy tego spotkania, udali się Krupówkami do Kościoła Św. Rodziny na mszę w intencji osób niepełnosprawnych.
Tekst i fotografie: Zbigniew Sikora