Przeziyracka w Ratułowie

DrukujEmail

01 W październikową niedzielę w "Dominówce" w Ratułowie odbyła się XXII Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich. W Przeglądzie uczestniczyło 19 zespołów: „Odrowązianie” z Odrowąża, „Mali Mietusianie” z Mietustwa, ,,Zeleźnica” z Pieniążkowic, „Tatry” z Ratułowa, „Krzesany” z Cichego, „Siumni”z Chochołowa, ,,Bystrzanie” z Nowego Bystrego, ,,Mali Skrzypnianie” ze Skrzypnego, ,,Zornica” z Zakopanego, ,,Małe Brzegowianki” z Brzegów, zespół z Piekielnika, ,,Bachledówka” z Czerwiennego, ,,Zawaternik" z Leśnicy Gronia, ,,Mali Zaskalanie” z Zaskala, zespół z Podczerwonego, ,,Mali Maniowianie" z Maniów, ,,Polany” z Kościeliska, ,,Zawrat” z Bustryku, ,,Wróblowianie” z Wróblówki, NASI "Bystrzanie" znowu pokazali swój kunszt , zajmując czołowe miejsca we wszystkich kategoriach w jakich wystąpili.


Śpiew solowy grupa najmłodsza
III miejsce Małgorzata Jaworska

Grupy śpiewacze:
kategoria druga I miejsce zajęły: D.Zatłoka,A.Michniak,A.Staszel, A.Stopka, E.Tylka, K.Fudala
kategoria trzecia II miejsce zajęły: M. Trojan, T.Łuszczek,M.Piszczek, S.Staszel, S.Ogórek, M. Waliczek

Taniec solowy:
III miejsce M. Staszel, K.Michniak,
I miejsce D.Ogórek, H. Stopka
I miejsce W. Tylka,M.Trojan

Wśród wykonawców tańca zbójnickiego w kategorii drugiej I miejsce zajęli chłopcy w składzie: J.Styrczula, K.Stopka,W. Tylka, G.Szwajnos, D.Ogórek,A.Hanusiak.

Tekst i fotografie: Anna Zubek

nowe_bystre_przeziyracka-3nowe_bystre_przeziyracka-8nowe_bystre_przeziyracka-7nowe_bystre_przeziyracka-5nowe_bystre_przeziyracka-4nowe_bystre_przeziyracka-6nowe_bystre_przeziyracka-9nowe_bystre_przeziyracka-1nowe_bystre_przeziyracka-2