Bystry Nowe Bystre – Dunajec Ostrowsko 1-1

DrukujEmail

Po kilku nieskutecznych zagraniach z obu stron w 6 minucie do prostopadło zagranej piłki wystartował Salamon. Napastnik Bystrego podciągnął jeszcze kilka metrów i z 10 metrów uderzył na bramkę. Piłka wpadła w krótki róg. Dwie minuty później bliźniaczo podobną akcję skonstruowali goście. Do Klamerusa dogrywał Żegleń i padło wyrównanie.

W kolejnych minutach gracze obu zespołów decydowali się na strzały z dystansów. Zarówno uderzenia Szumala jak i Salamona przelatywały minimalnie obok bramki. Końcówka pierwszej połowy należała zdecydowanie do Bystrego. Dwukrotnie bliski zdobycia gola był Andrzej Staszel. Syn prezesa zmarnował te dobre okazje, za co otrzymał burę od ojca. Znakomitą sytuację miał Powrózek, ale trafił piłką tylko w poprzeczkę, dobitka Wołoszczuka przeleciała wysoko nad bramką. Druga połowa spotkania zaczęła się od niecelnego strzału Klamerusa z bliskiej odległości. W 59 minucie sędzia podyktował rzut wolny pośredni z 5 metrów od bramki Dunajca za zagranie piłki nogą do własnego bramkarza, który futbolówkę chwycił do rąk. Strzał Salamona trafił w mur ustawiony na linii bramkowej. Od tego momentu lekką przewagę uzyskali goście. Strzał Stramka w pełnym biegu nogami obronił Patryk Zep z kolei po rzucie rożnym Kamiński nieczysto trafił w piłkę a dobitka Klamerusa poszła sporo obok słupka. Minutę później Klamerus powinien jednak zdobyć bramkę. Nieatakowany z 3 metrów zamiast do siatki kopnął futbolówkę w nogę Żołnierczyka. Końcówka spotkania była bardzo gorąca w związku z postawą zawodników obu drużyn. Zarówno ostrowianie jak i nowobystrzanie domagali się rzutów karnych dla siebie (Bystry dwukrotnie). Sędzia jednak nie podyktował „jedenastek”. Spotkało się to z głośnymi protestami. Najdłużej kwestionował umiejętności sędziego Wołoszczuk używając przy tym nieparlamentarnych określeń za co arbiter wysłał grającego trenera Bystrego przed zakończeniem spotkania do szatni. Taki mecz właściwie o nic skończył się w nieprzyjemnej atmosferze.
(ZK)

Bystry Nowe Bystre – Dunajec Ostrowsko 1-1 (1-0)
1-0 Salamon 6, 1-1 Klamerus 8.
Sędziował Tomasz Jabłoński z Kluszkowiec.
Żółte kartki: Salamon, P. Zep – Stramek. Czerwona kartka Wołoszczuk 85 za używanie nieparlamentarnych wyrażeń w stosunku do sędziego. Widzów 30.

Bystry: P. Zep – A. Staszel, A. Żołnierczyk, J. Tylka (75 Potkowski) W. Zep, Powrózek, Pietkun, Potrząsaj, Wołoszczuk, Salamon, Stachoń (65 B. Tylka).

Dunajec: Ludzia – R. Gucwa, Kamiński, Szumal, S. Gucwa, K. Kozieł Żegleń, Szczypka (80 Ostwald), Klamerus, Stramek, Janasik.
źródło > podhale-sport.pl