XVI Bieg Niepodległości w Zakopanem

DrukujEmail

Szkoła Podstawowa Nowe Bystre zwycięzcą sztafety

7 listopada 2008 r. przy pięknej słonecznej pogodzie 36 sztafet z zakładów pracy, klubów sportowych i szkół wzięło udział w XVI Biegu Niepodległości im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Zawody organizowane były w ramach obchodów 90-tej rocznicy odzyskania Niepodległości.

Aż pięć zespołów wystawił Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego i w kategorii gimnazjów i klubów sportowych właśnie młodzież z tej szkoły zajęła pierwsze miejsca. W kategorii zakładów pracy zwyciężyła sztafeta nauczycieli WF, a w kategorii szkół podstawowych najszybsza była reprezentacja z Nowego Bystrego w składzie: Bartek Jarosz, Patryk Michniak, Kamil Proszek, Sebastian Staszel, Aneta Michniak, Dorota Zatłoka, Katarzyna Piszczek, Sylwia Job, Dawid Ogórek, Marzena Jarosz, Gosia Piszczek, Szymon Mrugała. W kategorii szkół średnich zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące.
Uroczyste zakończenie biegu uświetnił występ uczniów z SP nr 4 na Olczy oraz złożenie wiązanek pod tablicą Józefa Piłsudskiego.
Podczas wręczenia pucharów obecni byli również współorganizatorzy I Biegu Niepodległości:ks Tadeusz Lubiatowski, dyr. Agnieszka Salnikow, dyr. Jolanta Iwanicka, Czesław Fluder, Wiesław Lenard.

Zwycięska drużyna z Nowego Bystrego
Od lewej stoją: Bartek Jarosz, Patryk Michniak, Kamil Proszek, Sebastian Staszel, Aneta Michniak, Dorota Zatłoka, Katarzyna Piszczek, Sylwia Job
Od lewej kucają: Dawid Ogórek, Marzena Jarosz, Gosia Piszczek, Szymon Mrugała.
Trenerzy: lewej Marcin Dyląg z prawej Maciej Haras