Gminny Turniej Koszykówki Szkół Podstawowych

DrukujEmail

30 marca 2010 r. w sali sportowej w Zębie odbył się Gminny Turniej Koszykówki Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt.
Drużyna z naszej szkoły po zaciętych meczach zajęła 3 miejsce. Turniej wygrała drużyna z SP Murzasichle przed gospodarzami SP Ząb.

02 W meczu rozpoczęcia nasze uczennice przegrały z SP Ząb 4:6 (4:2), następnie wygrały 8:4 z SP Poronin (które zremisowało 8:8 z SP Ząb), następnie wygrały 14:0 z SP Małe Ciche by na koniec przegrać 12:2 ze świetnie grającą ekipą z SP Murzasichla. 
W grze naszych zawodniczek można było momentami zauważyć skutki przerwy zimowej spowodowane brakiem sali sportowej umożliwiającej rozgrywanie meczy koszykówki przez cały sezon. Nasza Szkoła Podstawowa wygrała w Sportowym Rankingu Szkół z Powiatu Tatrzańskiego 2008/2009 i czas najwyższy aby Władze Gminne określiły kiedy możemy spodziewać się wybudowania sali gminastycznej przy naszej szkole. Czas aby i mieszkańcy Nowego Bystrego wsprali tą inicjatywę. W tym roku odbędą się wybory samorządowe i powinniśmy zagłosować na tego kandydata, który zobowiąże się do realizacji naszych postulatów.

Wyniki:

Ząb - Nowe Bystre 6-4
Małe Ciche - Nowe Bystre 0-14
Murzasichle - Nowe Bystre 12-2
Poronin - Nowe Bystre 4-8
Małe Ciche - Zab 4-8
Murzasichle - Ząb 4-2
Poronin- Ząb 8-8
Poronin - Małe Ciche 7-6
Poronin - Murzasichle 4-12

Tabela:

1 miejsce SP Murzasichle, 8 pkt
2 miejsce SP Ząb, 5 pkt
3 miejsce SP Nowe Bystre, 4 pkt
4 miejsce SP Poronin, 3 pkt
5 miejsce SP Małe Ciche. 0 pkt

Zdjęcia Paweł Garbacz.

 

Od lewej: Patrycja Jarosz, Marzena Jarosz, Ana Luberda, Weronika Zarycka,
Aneta Michniak, Karolina Słodyczka, Katarzyna Piszczek, Wiktoria Tychawska.

nowe_bystre (9)nowe_bystre (11)nowe_bystre (8)nowe_bystre (17)nowe_bystre (6)nowe_bystre (4)nowe_bystre (1)nowe_bystre (13)nowe_bystre (10)
nowe_bystre (16)nowe_bystre (14)nowe_bystre (7)nowe_bystre (5)nowe_bystre (12)nowe_bystre (15)