Sukces OSP Nowe Bystre na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych

DrukujEmail

nowe_bystrel_029 15 maja 2014 roku druhowie OSP w Nowem Bystrem wzięli udział w V Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek OSP. Zawody te odbyły się na stadionie miejskim w Wadowicach, gdzie przeprowadzono także IV Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa małopolskiego. W zawodach uczestniczyło 524 zawodników z 62 drużyn OSP i MDP wyłonionych wcześniej w zawodach gminnych i powiatowych. Uczestniczy zostali sklasyfikowani w czterech kategoriach:

  • Drużyny OSP A – 19 drużyn (mężczyźni)
  • Drużyny OSP C – 15 drużyn (kobiety)
  • Drużyny MDP dziewczęta – 15 drużyn
  • Drużyny MDP chłopcy – 13 drużyn

Zmagania zawodników oceniała komisja sędziowska składająca się ze strażaków PSP oraz druhów ochotników pod przewodnictwem asp. sztab. Andrzeja Gwiazdonika.
Rywalizację MDP zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców wygrały drużyny z Przytkowic. Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ chłopców z naszego powiatu – drużyna z Dzianisza Górnego uplasowała się na 4 pozycji. Wśród kobiecych drużyn pożarniczych na czołowej pozycji w klasyfikacji generalnej uplasowała się jednostka z Wierzbna, wyprzedzając nieznacznie jednostki z Krempach i Przytkowic.
Dla licznie zgromadzonych i żywiołowo dopingujących swoją drużynę kibiców z Nowego Bystrego najciekawsza była oczywiście rywalizacja męskich drużyn pożarniczych. Strażacy zmierzyli się najpierw w sztafecie pożarniczej, a następnie w ćwiczeniu bojowym. Po zaciętej rywalizacji w obydwu tych konkurencjach najlepsi okazali się druhowie z Przytkowic, którzy nieznacznie wyprzedzili druhów z Nowego Bystrego oraz jednostkę z Wróblówki. Taka sama była kolejność drużyn w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce zajęli druhowie z Przytkowic z łącznym czasem 90,7s. Drugie miejsce przypadło naszej drużynie. Strażacy z Nowego Bystrego ukończyli zawody z łącznym czasem 92,7s. Trzecie miejsce z czasem 94,7s zajęli druhowie z Wróblówki.

01
 stoją od lewej: Dawid Strączek, Paweł Gruszka, Damian Kowalcyzk, Stanisław Szeliga, prezes powiatowy i komendant gminny druh Tadeusz Ciszek, Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem bryg. mgr inż. Stanisław Galica, naczelnik OSP Nowe Bystre Józef Bubla, prezes gminny i OSP Nowe Bystre Stanisław Staszel. Poniżej od lewej: Łukasz Kula, Adam Styrczula, Jan Antolak, Grzegorz Naglak, Jan Mrugała.

Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród najlepszym drużynom. Strażacy odebrali gratulacje z rąk m.in.:

Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowy
Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP –st. bryg. Józefa Galicy
Dyrektora Oddziału Wykonawczego ZOW ZOSP RP – Kazimierza Sadego.
Oprócz wręczenia nagród jednostkom najlepszym w rozegranych zawodach uhonorowano także jednostki, które zwyciężyły w konkursie na „Najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Województwa Małopolskiego”. Najlepsze jednostki w naszym województwie otrzymały nagrody pieniężne. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła OSP Gdów, drugie miejsce wywalczyła OSP Wojnicz, a na trzecim miejscu uplasowała się OSP Olszowice.
Gratulujemy naszym druhom świetnego wyniku i dziękujemy im za walkę i świetne przygotowanie. Wynik ten zapewnił im najwyższe miejsce jakie udało się wywalczyć drużynie z powiatu tatrzańskiego w zawodach wojewódzkich rozgrywanych w tej kategorii.
W imieniu całej jednostki OSP Nowe Bystre już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców na zawody gminne, które zostaną rozegrane w dniu 17 sierpnia 2014 roku na boisku sportowym w Nowem Bystrem.

nowe_bystrel_007nowe_bystrel_002nowe_bystrel_022nowe_bystrel_011nowe_bystrel_017nowe_bystrel_015nowe_bystrel_006nowe_bystrel_018nowe_bystrel_005
nowe_bystrel_023nowe_bystrel_019nowe_bystrel_014nowe_bystrel_013nowe_bystrel_009nowe_bystrel_003nowe_bystrel_010nowe_bystrel_001nowe_bystrel_008
nowe_bystrel_021nowe_bystrel_020nowe_bystrel_016nowe_bystrel_004nowe_bystrel_012nowe_bystrel_032nowe_bystrel_033nowe_bystrel_031nowe_bystrel_030
nowe_bystrel_024nowe_bystrel_029nowe_bystrel_035nowe_bystrel_034nowe_bystrel_025nowe_bystrel_026nowe_bystrel_027nowe_bystrel_028