Sukces drużyny OSP Nowe Bystre na Olimpiadzie Strażackiej

DrukujEmail

Nowe_bystre_027 W dniach 12-13 lipca odbyła się z Szczawnicy II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Wśród 49 startujących drużyn z całej Polski rywalizowali także druhowie z Nowego Bystrego. W swoim debiucie na Olimpiadzie pokazali się oni z bardzo dobrej strony i zajęli w łącznej klasyfikacji po dwóch dniach II miejsce.

Zwycięska drużyna Zwycięska drużyna: Stoją od lewej: Adam Styrczula, Grzegorz Naglak, Stanisław Szeliga, Paweł Gruszka, Łukasz Kula.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach: drużyny męskie, żeńskie i mieszane. Pięcioosobowe drużyny w ciągu dwóch dni zawodów zmagały się z różnymi konkurencjami sportowo-sprawnościowymi, np.: przeciąganie samochodu terenowego, bieg w workach, bieg przez opony, slalom pomiędzy tyczkami z manekinem na desce ratunkowej czy rozwinięcie linii gaśniczej.
W pierwszym dniu zawodów strażacy musieli się dodatkowo zmierzyć z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Przez cały dzień padał deszcz, który powodował uciążliwe błoto. Niedzielne konkurencje rozegrano już przy pięknej słonecznej pogodzie jednak błoto z dnia poprzedniego pozostało. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w walce. Nasi reprezentanci po pierwszym dniu plasowali się na trzeciej pozycji a w klasyfikacji generalnej wywalczyli drugie miejsce. W zawodach zwyciężyła jednostka z Zaczernia w województwie podkarpackim, a na najniższym stopniu podium stanęli druhowie z OSP Kołki w województwie zachodniopomorskim.
Wśród kobiet najlepsze okazały się druhny z Ptaszkowej w województwie małopolskim, a w zawodach drużyn mieszanych zwyciężyła drużyna z Mniszkowa w województwie łódzkim.
W trakcie zawodów zaprezentowało się wielu wystawców związanych z pożarnictwem i ratownictwem. Wybrana została miss zawodniczek – została nią Magdalena Kowalska z OSP Gogołów w województwie podkarpackim. Natomiast reprezentant OSP Nowe Bystre Andrzej Bobak wygrał góralskie mistrzostwa w jedzeniu kiełbasy na czas.
Po raz kolejny nie zawiedli nowobystrzańscy kibice. Licznie przybyli sympatycy ochotniczej straży pożarnej gorąco dopingowali naszą drużynę. Zawodnikom z naszej jednostki dziękujemy za walkę mimo nie sprzyjających warunków oraz gratulujemy kolejnego sukcesu w rywalizacji z innymi jednostkami.

Nowe_bystre_002Nowe_bystre_004Nowe_bystre_003Nowe_bystre_001Nowe_bystre_005Nowe_bystre_010Nowe_bystre_006Nowe_bystre_011Nowe_bystre_008
Nowe_bystre_007Nowe_bystre_009Nowe_bystre_016Nowe_bystre_018Nowe_bystre_013Nowe_bystre_015Nowe_bystre_014Nowe_bystre_017Nowe_bystre_019
Nowe_bystre_012Nowe_bystre_026Nowe_bystre_022Nowe_bystre_023Nowe_bystre_025Nowe_bystre_020Nowe_bystre_021Nowe_bystre_027Nowe_bystre_024