Msza świeta w intencji zmarłych strażaków

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska sobota, 17 listopada 2012 22:28

17 listopada 2012 roku poczty sztandarowe oraz strażacy z terenu gminy Poronin wzięli udział we mszy świętej, odprawionej w intencji strażaków zmarłych w ciągu ostatniego roku. Tradycją stało się, że msze listopadowe są odprawiane co roku w innej miejscowości. W tym roku strażacy modlili się za swych zmarłych współdruhów w kościele parafialnym w Nowem Bystrem. Mszę odprawili ksiądz Krzysztof Kocot kapelan gminny, ksiądz proboszcz Aleksander Salamon i ksiądz z Małego Cichego. Po mszy świętej strażacy udali się na mały poczęstunek do remizy OSP.

Powiatowe zawody strażackie

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska niedziela, 02 września 2012 12:27

Na stadionie biathlonowym w Kościelisku - Kirach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach udział wzięły drużyny z powiatu tatrzańskiego, z czterech gmin: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko oraz Poronin. Strażacy zmierzyli się w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenie bojowe. Zawody rozegrano w trzech kategoriach: seniorzy, MDP drużyna męska, MDP drużyna żeńska. Nad całością zawodów czuwała Komisja Sędziowska z PSP w Zakopanem, a sędzią głównym był D-ca JRG st. kpt. Adam Romanowski.

Zawody strażackie

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska niedziela, 19 sierpnia 2012 12:24

W dniu 19 sierpnia 2012 roku na boisku sportowym w Nowem Bystrem po raz kolejny odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze o puchar wójta gminy Poronin. W zawodach wystartowały drużyny młodzieżowe żeńskie i męskie oraz druhowie starsi z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Poronin. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.

procesja na skałkę

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska niedziela, 13 maja 2012 12:18

W niedzielę 13 maja 2012 r. przedstawiciele strażaków z Nowego Bystrego i Ratułowa Górnego wraz z pocztami sztandarowymi uczestniczyli w procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Na Skałce, przy ołtarzu Trzech Tysiącleci odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył kard. Dominik Duka, prymas Czech.

Dzień Strażaka

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska niedziela, 06 maja 2012 11:59

Strażacy z Nowego Bystrego i Ratułowa Górnego uczestniczyli we Mszy świętej odprawionej w ich intencji w kościele parafialnym, z okazji wspomnienia św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. W naszej parafii była to także niedziela powołaniowa, dlatego gościliśmy księży i kleryków z seminarium redemptorystów z Tuchowa którzy przybliżyli nam tajemnicę powołania.

Strona 1 z 2