2014

Zawody OSP Powiatu Tatrzańskiego

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska wtorek, 09 września 2014 17:38

nowe_bystre_026 W niedzielę 7 września 2014 roku na stadionie biathlonowym w Kościelisku odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu tatrzańskiego. Tegoroczne zawody zostały rozegrane w sprzyjających warunkach, przy ładnej, słonecznej pogodzie. Dzięki temu na stadionie zgromadziło się wielu kibiców i sympatyków OSP z całego powiatu, a także wielu gości. Nie zabrakło także kibiców przybyłych z Nowego Bystrego, którzy wiernie dopingują naszą jednostkę.

Strażacy z Nowego Bystrego znów najlepsi w Gminie Poronin

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska niedziela, 24 sierpnia 2014 22:28

nowe_bystre_056 24 sierpnia 2014 roku na boisku sportowym w Nowem Bystrem odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek z terenu gminy Poronin. Zawody te były zawodami eliminacyjnymi do zawodów powiatowych, które zostaną rozegrane w 2015 roku.
Rywalizacja była zacięta, a strażakom nie przeszkodziły bardzo trudne warunki. Padający od rana deszcz spowodował, że powierzchnia na której rozegrano zawody była grząska, śliska i tworzyło się dużo błota. Liczne były przez to przypadki wypadnięć z toru, poślizgnięcia i upadki. Niestety jeden z zawodników doznał kontuzji i został przewieziony do szpitala z urazem nogi.

 
 

Sukces drużyny OSP Nowe Bystre na Olimpiadzie Strażackiej

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska czwartek, 17 lipca 2014 15:42

Nowe_bystre_027 W dniach 12-13 lipca odbyła się z Szczawnicy II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. Wśród 49 startujących drużyn z całej Polski rywalizowali także druhowie z Nowego Bystrego. W swoim debiucie na Olimpiadzie pokazali się oni z bardzo dobrej strony i zajęli w łącznej klasyfikacji po dwóch dniach II miejsce.

 
 

Sukces OSP Nowe Bystre na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska piątek, 20 czerwca 2014 18:15

nowe_bystrel_029 15 maja 2014 roku druhowie OSP w Nowem Bystrem wzięli udział w V Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek OSP. Zawody te odbyły się na stadionie miejskim w Wadowicach, gdzie przeprowadzono także IV Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa małopolskiego. W zawodach uczestniczyło 524 zawodników z 62 drużyn OSP i MDP wyłonionych wcześniej w zawodach gminnych i powiatowych. Uczestniczy zostali sklasyfikowani w czterech kategoriach:

 
 

Dzień Strażaka

DrukujEmail

Wpisany przez Agata Chyrzyńska niedziela, 04 maja 2014 00:00

01 „Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił...”
(fragm. Modlitwy Strażaka, autor nieznany)

 
 

Strona 1 z 2