2011

XXIV PRZEZIYRACKA W RATUŁOWIE

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 25 września 2011 19:20

W Ratułowie odbyła się XXIV Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiewoków Góralskich. W Przeziyracce wzięło udział 312 uczestników z 22 zespołów regionalnych: "Odrowązianie" z Odrowąża, "Mali Mietusianie" z Mietustwa, "Zeleźnica" z Pieniążkowic, "Tatry" z Ratułowa, "Krzesany" z Cichego, "Siumni"z Chochołowa, "Wróblowianie" z Wróblówki, "Bystrzanie" z Nowego Bystrego, "Turnie" ze Starego Bystrego, zespół z Działu, "Sykowni" z Załucznego, "Mali Skrzypnianie" ze Skrzypnego, "Zornica" z Zakopanego, "Małe Brzegowianki" z Brzegów, zespół z Piekielnika, "Bachledówka" z Czerwiennego, "Zawaternik z Leśnicy Gronia, "Mali Zaskalanie" z Zaskala, "Śleboda" z Podczerwonego, "Biołodunajcanie"z Białego Dunajca, "Polany"z Kościeliska, "Jaferniocek" z Ostrowska, "Majeranki" z Rabki.
W tak licznym gronie zespołów góralskich wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności "Mali Bystrzanie".

IX Osod w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 28 sierpnia 2011 18:42

Już dziewiąty raz odbył "Osod" się zorganizowany przez nowobystrzański oddział Związku Podhalan. Impreza jak i w poprzednich latach zorganizowana została w ramach X Tatrzańskich Wici przygotowywanych przez Starostwo Tatrzańskie. Od Nowego Bystrego górnego z owcami redykoł się Andrzej Skorusa "Tomin", który od paru lat wypasa owce na trenie Nowego Bystrego i Ligasówki. Juhasi to : Franciszek Staszel, Kazimierz Staszel, Władysław Staszel, Andrzej Kużma. Na akordeonie przygrywał juhas T. Chyc "Łolesiok" z Zębu. Z pucierami i gieletami w lytrzoku jechał Władysław Tylka. Przejście redyku obserwowali goście i mieszkańcy Nowego Bystrego.

Zespół Mali Bystrzanie w Nowym Sączu

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 31 lipca 2011 18:33

"Mali Bystrzanie" na XIX Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu.

01 Od niedzieli do niedzieli (24VII-31 VII) Nowy Sącz rozbrzmiewał wielojęzycznym gwarem dzieci i muzyką ludową z różnych kontynentów. Bajecznie kolorowy pokaz zespołów z Bośni I Hercegowiny, Czech, Czarnogóry, Indonezji, Austrii, Wenezueli, a także 6 polskich zespołów codziennie miał miejsce przed Ratuszem , a wieczorem w hali widowiskowo-sportowej . Naszym kamratem był zespół z Czech "Okresanek". Wspólnie z nimi mieszkaliśmy w Nawojowej , mieliśmy swój dzień 26 lipca, zaprosiliśmy ich w nasze strony, wspólnie bawiliśmy się aż do ostatnich dni Festiwalu.

Zimny początek lata

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora piątek, 08 lipca 2011 16:05

8 lipca 2011 r. temperatura w Nowem Bystrem i na Podhalu wreszcie zaczęła się podnosić.
Na początku astronomicznego lata 2011 nastąpiło gwałtowne ochłodzenie. Przez ostatnie dwa tygodnie temperatura oscylowała w granicach 7` do 10` C. Niebo bez przerwy było zachmurzone i występowały obfite opady deszczu.

sukces Zespółu Mali Bystrzanie

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora środa, 18 maja 2011 18:01

01 W dniu 18 maja 2011 r. gościła u nas ponownie Komisja z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ z Nowego Sącza. Nasz Zespół Mali Bystrzanie zakwalifikował się i w dniach od 23 lipca do 31 lipca 2011 r. będzie uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, który odbywa się w Nowym Sączu.
Życzcie nam powodzenia, bądźcie z nami podczas Festiwalu.

Strona 2 z 4