Górole Aktualności

IV Charytatywne Ostatkowe Posiady Dla Danielka Waluś z Leśnicy

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora wtorek, 18 lutego 2020 15:39

ZAPRASZAMY NA IV OSTATKOWE CHARYTATYWNE POSIADY OSTATKOWE, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 22 LUTEGO 2020 roku W REMIZIE OSP NOWE BYSTRE CEL SZCZEGÓLNY - DANIELEK WALUŚ . WSZYSTKO WYJAŚNI LIST, KTÓRY KILKA DNI TEMU WPŁYNĄŁ DO NASZEJ FUNDACJI. OTO JEGO TREŚĆ :

Prośba do Fundacji Karola Stopki „ Miłość, Talent, Podhale”

Onkologia dziecięca .... zabiera wszystko: dom, rodzinę, szkołę, poczucie bezpieczeństwa.

Poświęcenie obrazu Matki Boskiej Jazowskiej podarowanego ZP w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora czwartek, 11 lipca 2019 20:11

01 W niedzielę 30.06.2019 r., świętowaliśmy w naszej parafii odpust. Msza Św. odprawiona była na ołtarzu polowym. Sprzyjała temu letnia, upalna pogoda. Odpust to imieniny patrona parafii zatem Św. Jana Chrzciciela. Sumę odpustową odprawił Kapelan Związku Podhalan ksiądz Jan Gacek – podobnie jak patron naszej parafii - także świętujący imieniny. Poprosiliśmy księdza Kapelana o odprawienie Mszy Św. także dlatego, że chcieliśmy poświęcić obraz Matki Boskiej Jazowskiej, który otrzymaliśmy jako prezent, podczas zeszłorocznego jubileuszu 30-lecia powstania naszego Oddziału.

8 sierpnia 2019 przez Nowe Bystre przejedziecie 6 etap Tour De Pologne

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora wtorek, 25 czerwca 2019 09:08

03 Jak informują organizatorzy decydująca część 76. Tour de Pologne będzie jeszcze trudniejsza i bardziej widowiskowa.
8 sierpnia 2019 roku (czwartek) zostanie rozegrany etap szósty Małopolska, Zakopane, który liczy 161 kilometrów. Po starcie honorowym w Zakopanem na ul. Powstańców Śląskich peleton pojedzie w kierunku Gubałówki na Butorowy Wierch i zjedzie do Nowego Bystrego, by po ośmiu kilometrach wjechać na rundę rozpoczynającą się na skrzyżowaniu do Zębu. Jedna runda liczy 29,5 kilometra, a kolarze przejadą ją pięciokrotnie na trasie: Nowe Bystre – Ratułów – Czerwienne – Skrzypne – Bańska Dolna – Sierockie – Bustryk – Ząb – Nowe Bystre.

I Nowobystrzańskie Babskie Posiady

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 10 marca 2019 18:40

nowe_bystre_026 5 marca 2019 roku w remizie OSP odbyły się pierwsze Nowobystrzańskie Babskie Posiady, na które przybyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz wiele kobiet z naszej miejscowości. Podczas tego spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet, od przybyłej męskiej ekipy otrzymały one mnóstwo życzeń. Dobry i wesoły nastrój wprowadziły występy żeńskiego kabaretu Marusyniańki oraz męskiego nowobystrzańskiego zespołu „Czerwone Szelki”.

III Charytatywne Posiady z Hajlanderami

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 03 marca 2019 18:00

nowe_bystre_012 2 marca 2019 roku w nowobystrzańskiej remizie OSP odbyły się III Charytatywne Posiady z Hajlanderami, które zorganizowała Fundacja Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale. Wspaniałą zabawę zapewnili Hajlanderzy w składzie:Krzysztof Czech, Robert Czech, Bartłomiej Wysocki, Paweł Medes, Stanisław Rzadkosz. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Cristiana z Kościeliska. Zebraliśmy 17 121 zł !  Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Strona 1 z 15