Parafia 2007

ODPUST W KAPLICY NA SŁODYCZKACH I JUBILEUSZ 25-LECIA POŚWIĘCENIA KAPLICY

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 03 czerwca 2007 20:41

w kaplicy na Słodyczkach przeżywaliśmy uroczystość odpustową i jubileusz 25-lecia poświęcenia kaplicy. Uroczystościom przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Aleksander Salamon duszpasterz z parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. 

Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w tych wydarzeniach.

AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 27 maja 2007 20:38

odbyła się w naszej parafii Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Tradycyjnie już zebraną krew przekażemy na potrzeby dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedii Dzieci i Młodzieży w Zakopanem. Ten dar przekazujemy im z okazji zbliżającego się ich święta - Dnia Dziecka.

ROCZNICA I KOMUNII ŚW. w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 27 maja 2007 20:34

dzieci z klasy trzeciej przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii św. tej okazji jako pamiątkę każde z nich otrzymało Pismo św. Przy tej okazji złożyły życzenia mamom z okazji święta Dnia Matki.

SŁODYCZKI - PRZYGOTOWANIA DO ODPUSTU I JUBILEUSZU 25 ROCZNICY POŚWIĘCENIA KAPLICY

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora wtorek, 22 maja 2007 20:31

31 maja wypada patronalne święto Kaplicy na Słodyczkach Nawiedzenia NMP, a 28 czerwca przypada 25 rocznica poświęcenia jej przez ks. bp Juliana Groblickiego. Centralne uroczystości odbędą się w niedzielę 3 czerwca. Na te wydarzenia przygotowujemy się nie tylko duchowo ale i poprzez upiększanie kaplicy. 22 maja odbyło się gruntowne mycie kaplicy a 23 maja powróciły w pięknej szacie do ołtarza głównego rzeźby św. Apostołów Piotra i Pawła.

I Komunia Święta 2007 w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 20 maja 2007 20:26

W niedzielę 20 maja na mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy uroczystość pierwszej komunnii św. 28 dzieci z naszej parafii zjednoczyło się z Chrystusem eucharystycznym.
Uroczystość rozpoczęliśmy błogosławieństwem udzielonym przez rodziców i pokropieniem wodą święconą dla przypomnienia daru chrztu św. W procesji udaliśmy się do kościoła. Mszę św. rozpoczeliśmy od prośby wyrażonej przez rodziców dzieci komunijnych. Dzieci i rodzice czynnie włączyli się w przeżywanie liturgii Mszy św.
W godzniach popołudniowych przeżyliśmy dziękczynne nabożeństwo za przyjście Pana Jezusa do dziecięcych serc. Wyrazem naszej radości i wdzięczności były nie tylko słowa, ale i złożone bukieciki kwiatów wokół monastrancji.

Strona 6 z 9