Parafia 2006

Odpust w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora niedziela, 25 czerwca 2006 18:09

w naszej parafii odbył się odpust uraz gościliśmy prałata Bazyliki Św. Floriana, który przybył do nas z rekliwiami Św. Floriana. Relikwie patrona strażaków w proceji niesli druhowie z OSP Nowe Bystre i Ratułów.

 Święty Florian jest patronem strażaków, kupców bławatnych, piwowarów, kominiarzy, chroni od klęsk: ognia, wojny, powodzi, nieurodzaju i burzy.

 

Boże Ciało w Nowem Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora czwartek, 15 czerwca 2006 17:47

w naszej parafi odbyły się uroczystości Bożego Ciała. Z procesją udaliśmy się w stronę Ratułowa dolnego, gdzie mieszkańcy przygotowali ołtarze.

Papież Benedykt XVI w Polsce

DrukujEmail

niedziela, 28 maja 2006 23:34

02 Papież Benedykt XVI przyleciał do Polski 25 maja 2006 roku. Pielgrzymka pod hasłem "Trwajcie mocni w wierze" trwała cztery dni. Ojciec Święty odwiedził miejsca szczególnie bliskie swojemu poprzednikowi, polskiemu papieżowi Janowi Pawłowi II. Na lotnisku papieża przywitał prezydent Lech Kaczyński z pierwszą damą Marią Kaczyńską. W oficjalnej delegacji było wielu polityków, na powitanie Ojca Świętego wyszły tłumy warszawiaków.Pierwszy dzień wizyty Benedykt XVI spędził w Warszawie. Wieczorem niespodziewanie udzielił błogosławieństwa z balkonu Nuncjatury Apostolskiej wiwatującym mieszkańcom Warszawy.

Poświęcenie popiersia Jana Pawła II w Nowe Bystrem

DrukujEmail

Wpisany przez Zbigniew Sikora wtorek, 16 maja 2006 14:17

Przy Kościele Parafialnym w Nowem Bystrem zostało poświęcone popiersie Sługi Bożego Jana Pawła II. 

Strona 2 z 2